Drukuj

Dyrektorzy

Paweł Michalski + .

MarekMazurek2

ks. Marek Mazurek

Dyrektor pielgrzymki od 2019 r.

Od 2019 r. Dyrektor Zamojsko-Lubaczowskiej Pieszej Pielgrzymki.

MM1

ks. Michał Moń

Dyrektor pielgrzymki w latach 2014-2019

Z Pielgrzymką związany był od 2000 r. Jako kleryk pełnił funkcję głównego kwatermistrza. Pielgrzymował z grupą nr 1. Od 2009 r. pielgrzymował jako przewodnik grupy nr 4 – grupy z parafii pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju. W 2013 r. pełnił funkcję Wicedyrektora a od 2014 r. Dyrektora.

KSzynal

ks. Krzysztof Szynal

Dyrektor pielgrzymki w 2013 r.

Jako dziecko zaczynał pielgrzymować w Pielgrzymce Lubaczowskiej. Przez siedem lat był odpowiedzialny za Główną Służbę Porządkową. Czy jest na początku kolumny pielgrzymki, czy w środku, czy na końcu, czy sprawdza trasę dwa dni przed - wie co dzieje się w każdym miejscu pielgrzymki. Liczy, że duch młodych kapłanów rozbudzi ducha pielgrzymujących, ma do nich pełne zaufanie. Pogodę zna na każdy postój trzy dni do przodu a siwieje tylko z tego powodu gdy martwi się ilu pielgrzymów wyruszy na trasę i czy 14 sierpnia o godz. 10:15 staną przed Mateńką.

marcinzaburko

Śp. ks. Marcin Zaburko

Dyrektor pielgrzymki w latach 2010-2013

Od najmłodszych lat brał czynny udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Pierwsze jako kleryk, później jako diakon. Jako przewodnik grupy nr 5, grupy z Tomaszowa Lubelskiego, odznaczał się szczególną gorliwością w swej posłudze. Swoim czujnym i ojcowskim okiem obserwował wszystko i wszystkich, wiedział kto jest pielgrzymem z jego grupy, wspierał dobrym słowem tych, którzy już nie mogli iść, a przede wszystkim dbał o to aby grupa odmówiła wszystkie części Różańca Św. W 2010 roku bp Wacław Depo uwzględniając wielką potrzebę „ewangelizacji w drodze”, jaką jest Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, mianował ks. Marcina głównym przewodnikiem pielgrzymki i koordynatorem wszelkich działań związanych z tą formą duszpasterstwa. Ks. Marcin zmarł 30 kwietnia 2014 r., w szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu.

tadeuszbastrzyk1

ks. Tadeusz Bastrzyk

Dyrektor pielgrzymki w latach 2001 - 2009.

.

blazejgorski

ks. Błażej Górski

Dyrektor pielgrzymki w latach 1996 - 2000.

.

czeslawgalek1

ks. Czesław Galek

Dyrektor pielgrzymki w latach 1982 - 1995.

.

 

 

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.