Drukuj

Grupa Duchowa

Paweł Michalski + .

Dołącz do nas!

2 sierpnia 2023 r. wyruszymy po raz XLI do tronu Pani Jasnogórskiej. Mamy nadzieję, że dzięki Twemu duchowemu pielgrzymowaniu, łatwiej pokonamy napotykane w drodze trudności i niewygody oraz lepiej zniesiemy wszystkie cierpienia na pielgrzymim szlaku.

Warunki Duchowego Pielgrzymowania na Jasną Górę

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową - do duchowego pielgrzymowania wraz z pieszymi pielgrzymami.

Wasza duchowa obecność będzie świadectwem zaangażowania w przeżywanie rekolekcji w drodze i duchowej łączności z nami, wyrażonej poprzez modlitwę oraz codzienną Mszę Świętą, odprawianą na pątniczym szlaku, podczas której w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie Wasze intencje.

Wasza duchowa obecność na trasie pielgrzymki będzie wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników. Tę duchową łączność, będziemy podtrzymywali na trasie codzienną modlitwą za Was i Wasze rodziny, podczas Apelu Jasnogórskiego, jak również niosąc Wasze intencje przed Cudowny Obraz Matki Bożej na Jasną Górę.

Jako organizatorzy przez lata doświadczyliśmy jak wielka i potrzebna jest pomoc waszej grupy pielgrzymów duchowych, aby jak najlepiej przeżyć te wyjątkowe rekolekcje w drodze do Jasnogórskiej Pani.

DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE NA JASNĄ GÓRĘ
z Katolickim Radiem Zamość
Katolickie Radio Zamosc logo small  

Duchowe pielgrzymowanie polega na wypełnianiu – stosownie do możliwości – niektórych praktyk pielgrzymkowych (uczestnictwo w Mszy Świętej, modlitwa różańcowa, itp.). Już od wielu lat nasza diecezjalna Rozgłośnia wspiera i animuje duchowe pielgrzymowanie.

Codzienne transmisje i relacje z trasy pielgrzymkowej oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa www.pielgrzymka.info sprawiają, że tysiące osób w naszej diecezji, oraz poza nią – w kraju i na całym świecie, może łączyć się duchowo z pielgrzymami i w taki sposób przeżywać duchowe rekolekcje w drodze.

Studio Pielgrzymkowe będzie rozpoczynało się o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, relacja z trasy pielgrzymkowej i Konferencja Ojca Duchownego. Tradycyjnie codziennie będzie transmitowany Apel pielgrzymkowy o godz. 20.00.

Modlitwa Pielgrzyma Duchowego

Maryjo, Matko Boża, w Twoim Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Jestem razem z tymi pątnikami, którzy zmierzają ku Jasnej Górze, aby spotkać się z Tobą w Kaplicy Cudownego Obrazu. Ten dzisiejszy dzień ofiaruję w intencji (proszę wymienić intencję). Oddaję Ci, Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, wszystkie pragnienia i dobre uczynki. Proszę Cię, Maryjo, bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia. Ucz mnie nieustannie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do domu Naszego Ojca. Amen

ZOSTAŃ PIELGRZYMEM DUCHOWYM

Modlitwa2021

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.