Drukuj

Drugi dzień w drodze do Matki

Ewa Madejek + .

Uśmiechnięci i rozśpiewani, pielgrzymi grupy Zamojsko – Hrubieszowskiej już drugi dzień są na szlaku 31. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Umocnieni pasterskim błogosławieństwem ks. bp. Mariusza Leszczyńskiego i odprowadzeni do granic miasta przez władze samorządowe, rozpoczęli wędrówkę na Jasną Górę, gdzie w miesiącu sierpniu tyle innych dróg znajduje swój kres i upragnioną przystań.

Wczoraj Zamość, a dziś Szczebrzeszyn i Topólcza pożegnały pielgrzymów słońcem i piękną pogodą. Punktem centralnym dzisiejszego dnia była msza św. sprawowana w kościele pw. św. Izydora w Topólczy. Umocnieni Bożym Słowem i Ciałem wyruszyli w drogę do Biłgoraja. Do pokonania mają 26 km. Po drodze będą mijać gęste lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego, które dadzą cień i choć na chwilę pozwolą odpocząć od upału, który dziś towarzyszy pielgrzymom. Zatrzymają się w niezwykle gościnnej Panasówce i Hedwiżynie. Ok. godz. 18:00 dojdą do Biłgoraja. 

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.