Drukuj

Fundusz pielgrzymkowy

Alina Klimczak-Wieczorek + .

Dla naszej Ojczyzny ten rok jest szczególny – beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – to dwa główne wydarzenia, które Kościół w Polsce będzie przeżywał w 2020 r. Pielgrzymka przed tron Królowej Polski na Jasnej Górze na trwałe wpisała się w kalendarz naszej diecezji. Intencje pielgrzymowania są bardzo różne – prośba, dziękczynienie, bądź chęć zadośćuczynienia za popełnione zło. Najważniejszym jednak celem pielgrzymki jest nawrócenie, spotkanie z Bogiem i pogłębienie wiary. Do tego zawsze potrzebna jest pomoc.

W tym roku wyruszymy pod hasłem: „Eucharystia daje życie". Papież Franciszek w swoich homiliach często podkreśla rolę Eucharystii, mówiąc „bez Eucharystii nasza jedność sprowadzałaby się do aspektów czysto ludzkich: uczuciowych, psychologicznych, socjologicznych. Natomiast Eucharystia zapewnia, że w centrum jest Chrystus, a Duch Święty kieruje naszymi inicjatywami". Pamiętajmy, Eucharystia ma tajemniczą moc, moc która zmienia każdego człowieka pod warunkiem, że odpowie sercem na dar, jakim jest. Podczas trudu pielgrzymowania jednoczymy się wspólnie na codziennej Eucharystii wokół Chrystusa obecnego w swym Słowie i w Sakramencie swojego Ciała i Krwi.

 

Może kiedyś pielgrzymowałeś przez lata, wiesz czym jest pielgrzymka, ile potrafi wyzwolić w człowieku prawdziwego dobra i siły, jak piękne pozostawia wspomnienia i niepowtarzalne przeżycia. Dziś, jeżeli z różnych życiowych względów nie możesz przyłączyć się do nas fizycznie, bądź czujesz i uważasz, że takie świadectwo jest Ci potrzebne, przyłącz się do nas duchowo, powierz nam swoją intencje, na której bardzo Ci zależy. Jeśli możesz wesprzyj nasz fundusz pielgrzymkowy, przeznaczony dla tych, którzy chcieliby pielgrzymować do naszej Matki, a nie mają na to środków. Sponsorując stypendium pomożesz komuś wyruszyć w drogę, a on powierzy przez Maryję Jezusowi swoje i Twoje intencje. Cała pielgrzymka w codziennej Mszy św., na modlitwie w drodze i na apelach wieczornych modli się za Przyjaciół, Dobroczyńców i Ofiarodawców. Ofiary można złożyć osobiście w sekretariacie pielgrzymki, u kierownictwa lub na konto:

Parafia św. Brata Alberta w Zamościu
ul. Dembowskiego 24
22-400 Zamość 

86 1090 2590 0000 0001 4450 1386
z dopiskiem Piesza Pielgrzymka.

Wszystkich serdecznie zapraszam!
ks. Marek Mazurek
Dyrektor
Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę.

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.