Drukuj

Fundusz pielgrzymkowy

Paweł Michalski + .

Dla naszej Ojczyzny ten rok jest szczególny – w sercach wielu wierzących odżywają wezwania Jana Pawła II, którego kanonizację przeżyliśmy w kwietniu. Św. Jan Paweł II ukazał nam przykład wspaniałego pielgrzyma miłości. Niech więc będzie to podpowiedź dla nas na wakacyjne miesiące.

Pielgrzymka przed tron Królowej Polski na Jasnej Górze na trwałe wpisała się w kalendarz naszej diecezji. Intencje pielgrzymowania są bardzo różne – prośba, dziękczynienie, bądź chęć zadośćuczynienia za popełnione zło. Najważniejszym jednak celem pielgrzymki jest nawrócenie, spotkanie z Bogiem i pogłębienie wiary. Do tego zawsze potrzebna jest pomoc. Najpewniejsze wsparcie daje Maryja. Stąd też w tym roku wyruszymy z prośbą: „Do Syna Swego nas prowadź”. Któż lepiej niż Maryja może nas pewnie prowadzić do pogłębienia wiary w Syna Bożego?

Może kiedyś pielgrzymowałeś przez lata, wiesz czym jest pielgrzymka, ile potrafi wyzwolić w człowieku prawdziwego dobra i siły, jak piękne pozostawia wspomnienia i niepowtarzalne przeżycia. Dziś, jeżeli z różnych życiowych względów nie możesz przyłączyć się do nas fizycznie, bądź czujesz i uważasz, że takie świadectwo jest Ci potrzebne, przyłącz się do nas duchowo, powierz nam swoją intencje, na której bardzo Ci zależy. Jeśli możesz wesprzyj nasz fundusz pielgrzymkowy, przeznaczony dla tych, którzy chcieliby pielgrzymować do naszej Matki, a nie mają na to środków. Sponsorując stypendium pomożesz komuś wyruszyć w drogę, a on powierzy przez Maryję Jezusowi swoje i Twoje intencje. Cała pielgrzymka w codziennej Mszy św., na modlitwie w drodze i na apelach wieczornych modli się za Przyjaciół, Dobroczyńców i Ofiarodawców. Ofiary można złożyć osobiście w sekretariacie pielgrzymki, u kierownictwa lub na konto:

Kuria Diecezjalna
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
ul. Hetmana Jana Zamojskiego 1
22-400 Zamość

97 1020 3147 0000 8602 0011 4413
z dopiskiem Piesza Pielgrzymka.

Wszystkich serdecznie zapraszam!
ks. Michal Moń
Dyrektor
Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę.

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.