Drukuj

V. Nisko - Tarnowska Wola 2023

Alina Klimczak-Wieczorek + .

Dzisiejszy dzień każdemu pielgrzymowi kojarzy się z dwoma rzeczami – pobudką i poligonem. Pobudka ominęła nas w Nisku ale nie w domu… Aby dotrzeć do Niska Grupa Tomaszowska musiała wstać bardzo wcześnie, nawet o 4 nad ranem! Ale co to dla nich…. Grupa biłgorajska w latach ubiegłych wychodziła z miejsca noclegowego już o 4.30!

image110

Eucharystię przeżywaliśmy w Kościele w Rudzie. Dziś święto Przemienienia Pańskiego. Nie zabrakło więc słów Ewangelii mówiących o tym, co wydarzyło się na Górze Tabor. Zapewne w życiu niejednego pielgrzyma jest Góra Kalwaria, ale czy jest też w naszym życiu miejsce na Górę Tabor?

Po Mszy Św. wyruszyliśmy w dalszą wędrówkę. W miejscowości Ruda zostaliśmy „rozpieszczeni” przez gościnnych mieszkańców pysznym, pokrzepiającym nasze fizyczne siły posiłkiem. Dziś był tylko las, las i las… Można było liczyć drzewa, słuchać śpiewu ptaków, wypatrywać leśnych zwierząt, uważając przy tym, by nie dostać jakimś zagubionym nabojem, wszak jesteśmy gośćmi na poligonie wojskowym.

A po lesie echo się niesie…a po lesie przyszedł czas na tak oczekiwany przez wszystkich Apel w Tarnowskiej Woli. Zmęczeni, ale szczęśliwi, dziękujemy za ten wyjątkowy dzień i po raz kolejny przed śpiewamy: Maryjo, Królowo Polski…jestem…pamiętam…czuwam...

 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć i relacji na żywo w dziale VIDEO.
A w dziale Nagrania, znajdziesz Konferencje Ojca Duchownego i nagrania Studia Pielgrzymkowego w Katolickim Radiu Zamość

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.