Drukuj

Już czas by wyruszyć w drogę

Ewa Madejek + .

Mszą św. o godz. 9:00 sprawowaną w Zamojskiej Katedrze, rozpoczęła się 31. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę. Zamojskim pątnikom towarzyszyły radość, entuzjazm i nadzieja, może czasem i obawy, ale te ostatnie rozwiał swoim słowem do nich skierowanym ks. bp Mariusz Leszczyński, który w homilii powiedział m.in.:

Wędrówka na Jasną Górę do tronu Królowej Polski, z Jezusem w sercu, ma nam właśnie w tym pomóc, byśmy odświeżyli naszą wiarę. Na nasze pielgrzymowanie do Częstochowy prosimy Ciebie Maryjo słowami Ojca św. Franciszka: Matko wspomóż naszą wiarę. Otwórz nas na słuchanie słowa, byśmy rozpoznali głos Boga i Jego wezwanie. Obudź w nas pragnienie, aby iść za Nim wychodząc z naszej ziemi i przyjmując Jego obietnicę. Pomóż nam abyśmy pozwolili dotknąć się przez Jego miłość, byśmy mogli dotknąć Go wiarą. Pomóż nam w pełni Jemu się zawierzyć, zwłaszcza w chwilach zmartwień i krzyża.

Ksiądz biskup prosił pielgrzymów o modlitwę: Módlcie się o to, by Jezus był wszędzie słuchany. Módlcie się gorąco o to, aby żaden prorok Jezusa nie był lekceważony w naszej Ojczyźnie. Módlcie się o to, aby w naszym kraju nie deptano Bożych przykazań. Módlcie się za nasze rodziny, by były ostoją wiary i polskości.

Młodych ludzi zachęcał, by biorąc udział w tych rekolekcjach w drodze, rozpoczęli już swoje przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie.

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.