Drukuj

Maryjo, prowadź nas!

Ewa Madejek + .

Służby pielgrzymkowe gotowe do wymarszu. Bagaże spakowane. Za kilkadziesiąt minut grupa Ziemi Zamojsko – Hrubieszowskiej wyruszy na trasę 31. Pieszej Pielgrzymki Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę.

Zanim to jednak nastąpi, 1 sierpnia 2013 r. o godz. 20:00 spotkaliśmy się w Zamojskiej Katedrze na wieczornym Apelu Jasnogórskim, który jest nieodłącznym elementem pielgrzymki, aby razem modlić się i duchowo do niej przygotować.

Dyrektor Pielgrzymki ks. Krzysztof Szynal przedstawił poszczególne grupy i ich księży przewodników oraz służby pielgrzymkowe, które w tym roku będą pomagać pielgrzymom dojść do tronu Matki na Jasnej Górze.

Ojciec duchowny Pielgrzymki ks. Adam Dworzycki przypomniał pielgrzymom czym jest pielgrzymowanie, szczególnie w przeżywanym właśnie Roku Wiary.

Chcemy, będąc w drodze, dać świadectwo  naszej wiary i naszego zaufania Bogu. I powtórzyć z dziecięcą radością: Wiem, Komu uwierzyłem.

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.