Drukuj

I. Zamość - Szczebrzeszyn

Paweł Michalski + .

Nadszedł dzień, na który czekało tak wielu z nas. 2 sierpnia 2022 r. to dzień, w którym wyruszyliśmy na szlak 40. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę.

image017

 

40 lat temu, kiedy wyruszaliśmy pierwszy raz na szlak nie było jeszcze Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, trasa wyglądała inaczej niż teraz, byli inni ludzie ale jedno nas łączyło – ta sama radość, wzruszenie i nadzieja wynikająca z celu naszej wędrówki. Ks. Czesław Gałek może być dumny z tego, że jego ciężka praca, którą włożył w przygotowanie pierwszej pielgrzymki tak zaowocowała, że doczekaliśmy już czterdziestej. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć mu serdeczne podziękowania za zainicjonowanie naszej drogi do Maryi oraz trud i poświęcenie włożone w przygotowanie pierwszej pielgrzymki. Pamiętamy też i dziękujemy wszystkim innym księżom pełniących funkcje dyrektorów, ojcom duchownym i pozostałym księżom biorącym udział w naszym pielgrzymowaniu.

Grupa Ziemi Zamojskiej czyli grupa św. Tomasza rozpoczęła swoją wędrówkę od Mszy Świętej sprawowanej w zamojskiej Katedrze o godz. 9:00 pod przewodnictwem bp Mariusza Leszczyńskego, grupa Św. Józefa wyruszyła po Mszy Św. z parafii Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim a grupa św. Stanisława z Konkatedry Lubaczowskiej czyli z Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej.

Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę umocnieni słowem biskupa Mariusza i Jego pasterskim błogosławieństwem. Przed nami ponad 350 km. Ale to nic. W drogę ze sobą zabraliśmy wiele intencji, nie tylko swoich ale również naszych znajomych i przyjaciół. Będziemy iść przez miasta i wsie dziękując także Matce Najświętszej za otrzymane łaski.

W tym roku towarzyszą nam słowa: „Idziemy w pokoju Chrystusa”. Niech każdy z nas przyjmie je do swojego serca, nie tylko podczas wędrówki na pielgrzymim szlaku ale także po powrocie z niego, w naszym ziemskim pielgrzymowaniu. Idziemy do Niej, klęknąć przed Jej tronem i oddać jej to co nas trapi i nie pozwala zaznać pokoju serca.

Nie traćmy nadziei i oddawajmy się w jej opiekę na wzór naszego papieża, św. Jana Pawła II, którego dewiza brzmiała Totus Tuus (z łaciny „Cały Twój”).

 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć i relacji na żywo w dziale VIDEO.
A w dziale Nagrania, znajdziesz Konferencje Ojca Duchownego i nagrania Studia Pielgrzymkowego w Katolickim Radiu Zamość

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.