Drukuj

IX. Chmielnik - Jędrzejów

Alina Klimczak-Wieczorek + .

Kolejny dzień naszego pielgrzymowania rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii sprawowanej w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku której przewodniczył ks. Marek Kędzia, a ponieważ było to święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, kazanie tego dnia zgodnie z tradycją pielgrzymkową wygłosił diakon – w tym roku, diakon Grzegorz który pielgrzymuje z nami.

Grupa Tomaszowska pożegnała gościnny Chmielnik i wyruszyła w dalszą pielgrzymią drogę. Dzisiejsza trasa tak jak w roku ubiegłym przebiegała przez Samostrzałów, Kije, Motkowice, Jakubów i Piaski. Nie byliśmy zmęczeni tak jak „zawsze” ale upal dokuczał każdemu z nas, nie poddawaliśmy się i kroczyliśmy dalej. Czasami bywa bardzo trudno, ale mamy siłę by być ze sobą. Jest radość, jest uśmiech, jest entuzjazm.

Nasze główne służby dzisiaj miały również wyjątkowy dzień! Grupa Tomaszowska wyruszyła z Jakubowa pokłonić się Pani Jasnogórskiej, ponieważ mieli ostatni dzień swojego pielgrzymowania i żeby zachować ciągłość pielgrzymki na szlak wyruszyły służby! Oczywiście w komplecie! Ostatnie dwa etapy ks. Karol umilał nam śpiewem. Jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że ks. Karol powinien chodzić z nami częściej!

W godzinach wieczornych dotarliśmy do Jędrzejowa a apel przeżywaliśmy w parafii Św. Trójcy. Po krótkiej modlitwie i odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego zakończyliśmy dzień, naszych pielgrzymkowych zmagań…

 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć i relacji na żywo w dziale VIDEO.
A w dziale Nagrania, znajdziesz Konferencje Ojca Duchownego i nagrania Studia Pielgrzymkowego w Katolickim Radiu Zamość

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.