Drukuj

Et Verbum caro factum est!

Alina Klimczak-Wieczorek + .

 Szopka2
 

Et Verbum caro factum est — A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
Kochani Pielgrzymi i Przyjaciele Pielgrzymki. Oto skończył się czas oczekiwania, oto nadeszła pełnia czasu, gdy Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał między nami. Święta Bożego Narodzenia to chwile, które przypominają o nieskończonej miłości Boga, który pragnie być blisko każdego człowieka. To czas tęsknoty za prawdziwą Miłością i odkrywania kochającego Boga, który przychodzi na świat, aby być Bogiem z nami. Który przychodzi na świat, by wypełnić nasze serca pokojem i odpowiedzieć darem swojej obecności na wszystkie nasze pragnienia i tęsknoty. W ubogim żłóbku Syn Boży staje się po ludzku Bogiem i po Bożemu człowiekiem.

Niech w ciszy tej Świętej Nocy, tajemnica narodzin Bożego Syna pozwoli na nowo dostrzec jej znaczenie – realizację zamysłu większego, niż nasze ludzkie oczekiwania i plany. Niech światło, które zobaczyli pasterze oświeca i Was, aby na całym świecie spełniło się to, o czym śpiewali aniołowie: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. Łamiąc się wigilijnym opłatkiem życzymy głębokiej wiary, by w maleńkiej Dziecinie odkryć bóstwo i pokorne człowieczeństwo. Niech Święta Bożego Narodzenia będą czasem pogłębiania miłości do Boga i drugiego człowieka. Niech prawda o Tajemnicy Wcielenia stanie się źródłem radości i optymizmu. Niech światło Odkupiciela jaśnieje w Waszym życiu i niesie dar Bożej Miłości w Nowym 2020 Roku.

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.