Drukuj

Dzień 10 – Jesteśmy na Śląsku

Paweł Michalski + .

I znów musieliśmy wstać wcześnie. Dla grup które nocowały w Piaskach dzień rozpoczął się wymarszem przed godz. 6.00.

Dzień przywitał nas chłodno i strugami deszczu, które padały z nieba od wczesnych godzin rannych.

Wszystkie grupy spotkały się o godz. 7.00 w sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka – inicjatora zapalania wiecznej lampki przy tabernakulum. Tu uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył o. Edward Stradomski, opat opiekunów tego miejsca - cystersów.

Po Eucharystii wyruszyliśmy w stronę Moskorzewa, dokąd prowadziła nas droga nr 78 z Kielc na Śląsk. W związku z naszym przemarszem inni użytkownicy drogi musieli uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość. Dzięki temu, że wszyscy słuchali służb porządkowych udało nam się pokonać ten odcinek drogi bez komplikacji i większych utrudnień.

Obiad zjedliśmy w miejscowości rodzinnej Mikołaja Reja – Nagłowicach. I poczynając od Jaronowic grupy zaczęły rozchodzić się na noclegi.

Obchodziliśmy dzisiaj w sposób szczególny dzień wdzięczności służbom medycznym. Była modlitwa w ich intencjach, prezenty i uściski.

Ks. Krzysztof Hawro

 

Zapraszamy do oglądania fotogalerii zdjęć, a także wysłuchania homilii, studia pielgrzymkowego i apelu pielgrzymkowego na żywo na antenie Katolickiego Radia Zamość albo od odsłuchania na www.pielgrzymka.info

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Marek Mazurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.