Drukuj

Dzień 8 - Po górach, dolinach…ku Jasnej Górze!

Paweł Michalski + .

Kolejny dzień wędrówki rozpoczęliśmy wcześnie, bo już o godz. 6. 00 w kościele pw. Ducha Świętego, diecezjalnym sanktuarium św. Jana Pawła II, zgromadziliśmy się na Mszy św. Przewodniczył Jej kustosz miejsca ks. Kanonik Szczepan Janas.


Po Eucharystii, chwili wolnej na spożycie śniadania pożegnaliśmy niezwykle gościnnych gospodarzy i wyruszaliśmy na trasę wiodącą ze Staszowa w stronę Chmielnika. Dzień był bardzo słoneczny. Od Kurozwęk droga stała się kręta i górzysta za to z pięknymi widokami na sady. Niektórzy ze względu na ukształtowanie terenu ten etap uważają o wiele trudniejszy od słynnego poligonu.
Obiad zjedliśmy w średniowiecznych murach Szydłowa i przez Jarząbki, Gnojno i Zrecze (od którego zaczęliśmy rozchodzić się na noclegi) dotarliśmy do Chmielnika.


Dzisiaj w sposób szczególny na naszym pielgrzymim szlaku okazywaliśmy wdzięczność kapłanom za posługę w czasie pielgrzymki. Hasłem dzisiejszego dnia były słowa: „Maryja w drodze do niepodległej Polski”.


Ks. Krzysztof Hawro

 

Zapraszamy do oglądania fotogalerii zdjęć, a także wysłuchania homilii, studia pielgrzymkowego i apelu pielgrzymkowego na żywo na antenie Katolickiego Radia Zamość albo od odsłuchania na www.pielgrzymka.info

Kontakt

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Dyrektor pielgrzymki
ks. Michał Moń
tel. 603385392, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 665 99 35 36, 692 64 20 55

Fundusz pielgrzymkowy

Przeznaczony jest dla osób, które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce a chcą uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu.